عرضه ارز دیجیتال تلگرام در سه ماهه سوم ۲۰۱۹

عرضه ارز دیجیتال تلگرام در سه ماهه سوم ۲۰۱۹

گزارش‌ها حاکی از آن است که پیام‌رسان تلگرام، در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹، شبکه بلاک چینی خودش به نام «شبکه باز تلگرام» (TON) و ارز دیجیتال «گرام» (Gram) را راه‌اندازی و عرضه خواهد کرد.

ساخت زبان برنامه‌نویسی جدید توسط تلگرام!

همچنین این پیام‌رسان در راستای توسعه‌ی هر چه بیشتر، یک زبان برنامه نویسی جدید برای بلاک چین خود ساخته است.

این پیام‌رسان یک زبان برنامه نویسی اختصاصی را معرفی کرده که فیفت (Fift) نام دارد و برای توسعه و مدیریت قراردادهای هوشمند طراحی شده است که با ماشین مجازی شبکه باز تلگرام (TVM) در ارتباط است.

ماشین مجازی تلگرام، کدهای قرارداد هوشمند را بر روی بلاک چین اجرا کرده و از تمام عملیات‌های مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل پیام‌های ورودی و داده‌های پایا و همچنین ساخت پیام‌های جدید و بررسی داده‌های پایا پشتیبانی می‌کند.

سند به انتشار رسیده یک‌سری اطلاعات کلی از زبان برنامه نویسی فیفت ارائه می‌دهد که از آن‌ها می‌توان به «اصول بنیادی این زبان» و «یک‌سری عملیات‌های خاص در TON» اشاره کرد.

علاوه بر این‌، تلگرام در نظر دارد تا ارز دیجیتال و شبکه بلاک چینی خودش را به صورت رسمی در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ عرضه کند.

بلاک چین TON مثل اتریوم، شبکه‌ای است که میزبان برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند خواهد بود.

عرضه ارز دیجیتال تلگرام در سه ماهه سوم ۲۰۱۹

پیش از این قرار بر این بود که ارز دیجیتال تلگرام تا اوایل مارس سال ۲۰۱۹ عرضه شود که به نظر می‌رسد علت رخ ندادن این اتفاق، مشکلات توسعه بوده باشد.

اگر پلتفرم غیرمتمرکز تلگرام تا تاریخ ۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی نشود، کلیه توافقنامه‌های خرید توکن‌های گرام (به صورت یک طرفه) لغو خواهد شد.

 

جذب سرمایه ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه برای توسعه تلگرام و پلتفرم TON 

تلگرام که با داشتن بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در میان ده پیام‌رسان بزرگ جهان قرار دارد، در سال گذشته میلادی و طی دو دوره پیش‌فروش خصوصی توکن (ICO)، حدود ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه برای توسعه تلگرام و پلتفرم TON جذب کرد.

حدود یک ماه پیش، خبرگزاری روسی Vedomosti گزارش داد که پیام‌رسان جهانی تلگرام یک شبکه آزمایشی خصوصی به منظور تست بلاک چین خود راه‌اندازی کرده است.

در حالی که تاکنون نتایج خاصی از این تست منتشر نشده، چند تن از آزمایش‌کنندگان که نامشان فاش نشده است، عنوان کردند که بلاک چین تلگرام «سرعت‌ تراکنش‌های فوق‌العاده بالایی» را از خود نشان می‌دهد.

با این حال یکی از این اشخاص گفت تا زمانی که کد بلاک چین شامل قراردادهای هوشمند از آزمایش سربلند خارج نشود نمی‌توان به شاخص‌های دیگر اشاره کرد.

منبع: cointelegraph

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *