چرا به نسخه‌ی دوم اتریوم نیاز داریم؟

Chromatic Capital می‌گوید در حال حاضر اتریوم سریع نیست. بلاک‌چین آن تنها 15 تراکنش در هر ثانیه را مدیریت می‌کند و هر درخواست پیچیده‌ی دیگری که بیشتر از این میزان باشد بسیار هزینه‌بر خواهد بود. از طرف دیگر ویزا (Visa) می‌تواند هزاران معامله در هر ثانیه را انجام دهد. اتریوم کند است زیرا غیر‌متمرکز بوده و به این عدم‌تمرکز نیاز دارد.

طبق گفته‌ی آنها برای حل این مشکل، می توان بر روی سوپرنود ها (مکانیزم اجماع) تکیه کرده و یا سرورهای قوی برای پردازش هر تراکنش داشت. اما این در واقع یک راه حل ساده است. چینش بلاک‌چین می تواند همانطور که هست بماند و شما فقط باید پردازش‌های مشتریان را بیشتر موازی کنید.

با این حال، توسعه‌دهندگان اتریوم، این گزینه را رد می‌کنند. آنها عمدتا نگران به خطر افتادن عدم‌تمرکز و مقاومت در برابر سانسور هستند. سه مسئله‌ی اصلی در بلاک چین، عدم‌تمرکز، مقیاس‌پذیری و امنیت می باشد. این پایه و اساس تمام پروژه‌های نسل دوم بلاک‌چین است.

به طور مثال آیوتا (IOTA) ادعا کرده که می‌تواند این معادله‌ی سه مجهولی را حل کند. بسیاری از این رویکردها، از جمله ETH2، مکانیزم اجماع دیگری را جایگزین استخراج می‌کنند.

بنابراین طراحی قدیمی اتریوم کمابیش یک شکست محسوب می‌شود. اما ETH2 یک پروژه‌ی کاملا متفاوت است. اتریوم 2.0 فقط یک آپدیت نیست، بلکه می‌خواهد زنجیره ها را دوباره از نو اختراع کند. این بروزرسانی به منظور ایجاد امنیت بیشتر اتریوم، افزایش ظرفیت تا هزاران تراکنش، بهبود قابلیت برنامه‌ریزی طراحی شده و همه ی اینها قرار است بدون لطمه به عدم‌تمرکز اتفاق بیوفتد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *