چرا آمریکا سرسخت ترین مخالف بیت‌کوین است؟

چرا آمریکا سرسخت ترین مخالف بیت‌کوین است؟

صاحب نظران گروه توطئه آمریکا مدتی است که به دولتشان مشکوک شده اند و عقیده دارند این دولت سالهای زیادی است که تمایل به تعطیلی ارز بیت کوین دارد.

با توجه به محبوبیت بیت کوین در دهه ی اخیر و همچنین میلیونر شدن افراد زیادی به وسیله آن، باعث شده تا افراد زیادی این ارز را به عنوان ارز جدید بپذیرند. این مقبولیت به حدی در میان آنان گسترش یافت تا اینکه برخی از شرکت های بزرگ تصمیم به ایجاد یک ارز جدید برای خود شدند.

مخالفت آمریکا با لیبرا و ارزهای دیجیتال

سال 2012 فردی به نام کیتی هون رئیس سابق دفتر دادستان ایالات متحده، از وی خواسته میشود تا به بررسی بیت کوین و راههای منحل شدن آن اقدام کند.

وی طی مصاحبه ای که با شبکه سی ان بی سی داشته است این طور میگوید:

دولت آمریکا به من اعلام کرد که قرار است به تو یک ماموریت عالی را واگذار کنیم. ارزی به نام بیت کوین وجود دارد، درباره ی آن تحقیق و بررسی کن.

یکی از همکاران کیتی نیز از او درخواست میکند که برنامه ی حذف بیت کوین را در دستور کار خود داشته باشد با اینکه کیتی اولین بار بود که نام بیت کوین را میشنید!

وی پس از سالها تلاش به گروه تبادل بیت کوین و ارزهای رمزنگاری با نام کوین بیس که در آمریکا شکل گرفته بود پیوست و توانست به عنوان استاد دانشگاه استنفورد در این حوزه نیز تدریس کند.

خلاصه کلام اینکه هر تلاشی که از سمت دادگستری ایالات متحده برای حذف بیت کوین انجام شده بود با شکست مواجه شد تا جایی که کیتی از آن اینطور تعبیر میکند:

کار ما شبیه کسی بود که بخواهد پول نقد را تحت پیگرد قانونی قرار دهد!

چرا آمریکا سرسخت ترین مخالف بیت‌کوین است؟

حالا هون اولین شریک زن در شرکت سرمایه‌گذاری آندریسن هوروویتز است و توانسته 350 میلیون دلار از سرمایه خود را در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کند. نکته قابل توجه این است که وی همکاری بسیار نزدیکی با فیس بوک برای توسعه ارز دیجیتالش با نام لیبرا داشته است.

مخالفت دولت آمریکا با ارزهای دیجیتال بخصوص بیت کوین در دوران دونالد ترامپ بیشتر نمو پیدا کرد تا جایی که وی موجی از هراس و وحشت را در دنیای بیت کوین و رمزارزها به راه انداخت. این هراس وی حتی به توییت خود نیز کشیده شد و حمله ی قابل توجهی را به شبکه ی فیس بوک وارد کرد. شدت عصبانیت وی به حدی بود که از بیت کوین و ارز لیبرا ( ارز فیس بوک ) با عنوان ” دارایی های رمزنگاری شده بدون نظارت ” نام برد.

دولتمردان آمریکا همسو با دونالد ترامپ جبهه منفی خود را به شکل و روش خودشان پیش کشیدند. یکی از آنان منوچین وزیر خزانه داری آمریکا بود که در ادامه ی پیروی خود نسبت به دونالد، ارزهای دیجیتال و نیز لیبرا را تهدیدی برای امنیت ملی کشورش خطاب کرد.

هشدار مدیر عامل اپل برای ایجاد ارز دیجیتال

در جایی دیگر تیم کوک، مدیر عامل اپل نیز به شرکت‌ها درباره به وجود آوردن ارزهای رمزنگاری‌شده خودش هشدار داد.

شاید هون اینبار برای خود زمزمه هایی داشت. وی به یاد می آورد که نقدهایی که در حال حاضر بر روی لیبراست پیش از این بر روی بیت کوین نیز وجود داشت!

آن‌ها فقط بزرگ‌نمایی کردند و به دلیل ماهیت معروف پروژه و این واقعیت که فیسبوک نیز درگیر آن بود، توجه زیادی به سمت خود جلب کردند. من فکر می‌کنم که این کار، یعنی از بین بردن یک فناوری حتی پیش از ساخته شدنش، کار بسیار خطرناکی خواهد بود.

شاید خروج یکباره شرکت پرداخت‌های اینترنتی پی‌پال که یکی از اعضای بنیان‌گذار انجمن لیبرا بود میتواند دلیل محکمی برای انتقادهای یکباره و بی منطق لیبرای فیسبوک طی یک هفته گذشته باشد.

اما این مارک زاکربرگ( بنیان‌گذار و مدیر عامل فیسبوک ) است که همچنان با امیدواری هر چه تمام به قانونگذاران دنیا، منتظر است تا ژوئن 2020 از راه برسد و پروژه ی خود را تا مرحله اجرا رونمایی کند. شاید او این حجم از مخالفت ها را دست کم گرفته است اما هیچکس نمیداند آینده از آن وی خواهد بود یا خیر.

منبع: Forbes

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *