خالق لایت کوین: لایت کوین در سراشیبی تا یکماه آینده

لایت کوین در سراشیبی تا یکماه آینده

چارلی لی، سازنده لایت کوین (Litecoin (LTC، پیش بینی کرده است که ممکن است استخراج گران تا 2 ماه آینده پس از نصف شدن پاداش هالوینگ صحنه رقابت را ترک کنند.

لی در 10 ژوئیه در مصاحبه ای با سایت خبری میکی، درباره پیامدهای احتمالی اکوسیستم معدن لایت کوین و نصف شدن پاداش شبکه‌ (هالوینگ) برای اکوسیستم استخراج این ارز دیجیتال، منعکس شده است. وی گفت:

” این نصف شدن پاداش همیشه نوعی شوک برای سیستم بوده است.”

وی در ادامه اظهار داشت:

“هنگامی که پاداش های معدن به نصف کاهش می یابد، برای برخی از معدنچیان روشن ماندن ماینرهایشان سودآور نخواهند بود و ترجیح میدهند ماینرهای خود را خاموش کنند. حتی اگر درصد قابل توجهی این کار را انجام دهند، پردازش بلوک ها برای مدت زمانی کاهش می یابد. برای لایت کوین (litecoin) این زمان سه روز و نیم قبل از تغییر بعدی (هش ریت) اتفاق می‌افتد و به همین دلیل ممکن است که این کاهش سرعت، ۷ روز طول بکشد و بعد از آن پس از تنظیم سختی شبکه همه چیز خوب خواهد شد.”

با توجه به این که کاهش پاداش های معدنی موجب کاهش عرضه کریپتو می شود، با توجه به پیش بینی کاهش تقاضا به نظر می رسد با افزایش قیمت مربوطه همراه است – اما لی دیدگاه بیشتری را در مورد اینکه چگونه عرضه، تقاضا و احساسات در بازار متضاد است، بیان کرد:

“از لحاظ قیمت باید گفت که افزایش قیمت قاعدتاً باید قبل از رویداد هاوینگ اتفاق بیفتد زیرا همه از وقوع آن خبر دارند اما این چیزی است که مردم انتظار دارند قیمت بالا برود. بنابراین بسیاری از مردم در حال خرید هستند زیرا آنها انتظار دارند قیمت بالا برود و این نوع پیشگویی خود را انجام می دهد. بنابراین، چون آنها در حال خرید هستند، قیمت واقعا بالا می رود. “

همانطور که میکی یادآوری می کند، بنا بر گزارشات به دست آمده، پیش از آخرین هالوینگ لایت کوین در آگوست سال ۲۰۱۵، شاهد بالا رفتنقیمت آن در ماه جولای همان سال بودیم. پس از آن نیز، قیمت این ارز دیجیتال تا رسیدن به تاریخ نصف شدن پاداش استخراج، ۵۰ درصد کاهش و پس از آن، ۷۵ درصد افزایش پیدا کرد.

خالق لایت کوین: لایت کوین در سراشیبی تا یکماه آینده

در همین حال، آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano)، یکی از بنیانگذاران مؤسسه دیجیتال مورگان کریک و مدیریت دارایی رمزنگاری، اخیرا پیش بینی کرده است که یکی از بزرگترین رقیب افزایش قیمت بیت کوین، هالوینگ آن خواهد بود. به اعتقاد او، اقتصادهای کلاسیک و مبتنی بر عرضه و تقاضا، یکی از مهم‌ترین عواملی هستند که کمک می‌کنند پیش‌بینی‌ قیمت ۱۰۰ هزار دلاری او برای بیت کوین، محقق شود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *