حمایت روحانی از ارزهای دیجیتال

حمایت روحانی از ارزهای دیجیتال

رییس جمهور کشورمان جناب آفای حسن روحانی روز جمعه در جمع سران 60 کشور بمناسبت هجدهمین اجلاس کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان قرار گرفت. حضوری که بهمراه وزیر امور خارجه صورت گرفت و تبادلات گفتگویی خوبی با سایر سران انجام گرفت. نکته قابل توجه این بود که در لابه لای سخنرانی رییس جمهور، ایشان اعلام کردند میتوانیم با استفاده از ارزهای دیجیتال قدرت آمریکا را تضعیف و نابود کنیم. با این اظهار نظر ریاست جمهوری میتوان گفت دلگرمی خوبی به طرفداران این حوزه در کشور دادند.

حمایت روحانی از ارزهای دیجیتال

 

حسن روحانی: با استفاده از ارز های دیجیتال، دلار آمریکا را ضعیف می کنیم.

رئیس جمهور ایران،جناب آقای حسن روحانی در اجلاس جنبش عدم تعهد باکو اعلام کرد که می توان با کمک ارز های دیجیتال سیستم مالی آمریکا را تضعیف کرد.

اجلاس جنبش غیر متعهد ها یا همان عدم تعهد یک سازمان بین المللی است. این اجلاس متشکل از کشور هایی است که به هیچ یک از قدرت های جهانی وابستگی و تعهد ندارند. این اجلاس هفته گذشته در شهر باکو برگزار شده است.

در سخنرانی انجام شده توسط جناب آقای روحانی به تاثیر دلار آمریکا بر کشور های مستقل اشاره شده است و این موضوع بیان شده است که آمریکا با استفاده از دلار به کشورهایی که اغلب عضو جنبش عدم تعهد هستند فشار وارد می کند. این اقدام آمریکا از دیدگاه رییس جمهوری ایران در تعارض مستقیم با حقوق و آزادی های مشروع ملت های غیر وابسته است. در ادامه این صحبت ها آمده است که تمامی کشورهای غیر متعهد بایستی اقداماتی در جهت بی اثر کردن این روند انجام دهند.

از دیدگاه حسن روحانی برای جلوگیری و خروج از این وضعت بایستی به پایداری اقتصادی رسیده و و بر روابط تجاری بر پایه پیمان های پولی دو و چند جانبه تاکید داشت.

 

فشار مضاعف به آمریکا با رمزارزها

در این سخنرانی آماده است که ایجاد خلاقیت در خدمات بانکی و استفاده از ارز های دیجیتال می تواند ابزاری باشد که فشار دلار آمریکا بر ملت ها را کاهش دهد. البته این نکته ذکر شده است در زمینه استفاده از رمز ارز ها بایستی در نظر گرفته شود که نباید از ارز های دیجیتال در جهت پولشویی و تامین هزینه های تروریسم استفاده کرد.

البته این مسیر باید با رعایت قواعد بین‌ المللی در حوزه مبارزه با پول‌ شویی و تامین مالی تروریسم طی شود. بسیاری از کشورهای عضو جنبش، از جمله ایران، این مهم را در دستور کار خود قرار داده‌ اند.

 

وبسایت ریاست جمهوری در گزارش درج شده برای این اجلاس آورده است که با توجه به تعداد کثیر کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و مساحت وسیعی که توسط این گروه در دنیا احاطه شده است، می توان یک قطب جدید بر پایه های جدید پایه گذاری شود که هدف آن استفاده از ابزار های جدید و امکانات نو در دنیاست.

 

در صحبت های رییس جمهور ایران، حسن روحانی اینگونه آمده است:

با فروپاشی نظام دوقطبی در عرصه‌ بین‌ المللی، ایالات متحده تلاش کرد با شعار نظم نوین جهانی، یک نظام تک‌ قطبی و سلطه‌ گرایانه‌ را به اتکای قدرت نظامی و اقتصادی و رسانه‌ ای خود بر جهان تحمیل کند. در مقابل، جنبش عدم‌ تعهد تلاش مشترک خود را جهت مقابله با یک‌ جانبه‌ گرایی در نظام بین‌ المللی متمرکز کرد. در عرصه‌ اقتصاد، توسعه‌ تجارت آزاد در جهان عملا زمینه را برای رشد کشورهای درحال‌ توسعه و ظهور قدرت‌ های جدید اقتصادی و تکنولوژیک در جهان فراهم کرد؛ به‌ گونه‌ ای‌ که امروزه، هژمونی آمریکا را در عرصه اقتصاد و تکنولوژی به‌ طور جدی به چالش کشیده است.

منبع:pay98.cash

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *