بین کوین کش چیست؟

بیت کوین کش یک رمزنگاری ارز است.در اواسط سال 2017، یک گروه از توسعه دهندگان که مایل به افزایش اندازه بلوک بیت کوین بودند، یک تغییر کدی را ایجاد کردند.تغییر به نام هارد فورک، در تاریخ 1 آگوست 2017 به تصویب رسید. در نتیجه، فورک بیت کوین بلاک چین نامیده شد.بدون شک بیت کوین یکی از باور نکردنی ترین نوآوری ها در گذشته است. با این حال، این ارز تحت انتقاد بسیار زیادی برای مسائل مربوط به مقیاس پذیری است که موجب بسیاری از بحث ها از نظر سیاسی و همچنین به لحاظ ایدئولوژیکی شد. در نهایت، در 1 اوت 2017، بیت کوین از طریق یک فورک سخت که بیت کوین کش نام گرفت آغاز شد.

چگونه معاملات بیت کوین کار می کنند؟

بیت کوین توسط یک فرد ناشناخته مرد، زن و یا گروه معرفی شده با نام مستعار ساتوشی ناکاماتو (Satoshi Nakamoto ) و با مقاله ای پژوهشی با نام “بیت کوین: یک سیستم پول نقد همگرا الکترونیک” معرفی شد. بیت کوین ارائه شده یک سیستم پولی دیجیتال غیر متمرکز و یکپارچه به حساب می آمد. کل سیستم توابع بیت کوین به دلیل کار گروهی از افرادی به نام “معدنچیان و یا ماینرها” انجام می شود.

فعالیت ماینرها ی بیت کوین کش و استخراج بلوک های بیت کوین کش

تمام معدنچیان از قدرت محاسباتی خود برای جستجوی بلوک های جدید و برای اضافه کردن به بلاک چین استفاده می کنند. این فرایند به دنبال پروتکل «اثبات کار» است و هنگامی که یک بلوک جدید کشف شد، معدنچیان پاداش دریافت می کنند که در حال حاضر در 12.5 بیت کوین (پس از هر 210،000 بلوک) به نصف کاهش می یابد، اما این تنها انگیزه ای است که معدنچیان دارند.

 

وقتی گروهی از معدنچیان یک بلوک جدید پیدا می کنند، آنها دیکتاتور موقت آن بلوک می شوند. فرض کنید آلیس باید 5 بیت کوین را به باب بفرستد، او به طور فیزیکی برای او پولی ارسال نمی کند، معدنچیان باید این معامله را به بلوک های زنجیره ای اضافه کنند و تنها پس از آن این معامله کامل شده است. برای اضافه کردن این معاملات به بلوک ها، معدنچیان می توانند هزینه ای را بپردازند. برای یک معامله معتبر باید آن را به یک بلوک در زنجیره اضافه کنید. با این حال، این زمانی است که یک مشکل رخ می دهد، یک بلوک در زنجیره دارای محدودیتی به اندازه 1 مگابایت است و معاملات زیادی وجود دارد که می تواند یک بار انجام شود که این قبلا قابل کنترل بود، اما پس از گذشت زمان چیزی اتفاق افتاد که باعث شد این مشکل بزرگی باشد و بیت کوین معروف شد!

مقیاس پذیری بیت کوین بر بستر بلاک چین

بله، بیت کوین محبوب شد و به همراه آن با مجموعه ای از مشکلات روبرو شد. در این نمودار می توانید تعداد معاملات انجام شده در هر ماه را مشاهده کنید:

همانطور که می بینید، فقط تعداد معاملات ماهانه افزایش می یابد و با محدودیت اندازه فعلی یک مگابایت، بیت کوین تنها می تواند معاملات 4،4 در ثانیه را انجام دهد. وقتی بیت کوین برای اولین بار ایجاد شد، توسعه دهندگان محدودیت اندازه 1 مگابایت را طراحی کردند، زیرا آنها می خواستند هزینه معاملات هرز را کاهش دهند که ممکن بود کل شبکه بیت کوین را مسدود کند.

با این حال، به دلیل افزایش تعداد معاملات توسط جهش ها و نرخ ها، نرخ افزایش بلوک نیز افزایش می یابد. در اغلب موارد، مردم مجبور بودند منتظر بمانند تا بلوک های جدید ایجاد شوند تا معاملاتشان ادامه یابد. این یک روز عقب افتادن معاملاتی را ایجاد کرد؛ در واقع تنها راه برای اولویت بندی معاملات شما این است که هزینه معامله را به اندازه کافی  پرداخت کنید تا برای ماینرها ایجاد انگیزه کنید و معاملات خود را اولویت بندی کنید.

این سیستم “جایگزینی به هزینه” را معرفی کرد. اساس این کار این است که چگونه کار می کند. فرض کنید آلیس 5 بیت کوین را به باب فرستاده است، اما معامله عقب نیفتاده است. او نمی تواند «معامله» را «حذف» کند، زیرا بیت کوین های ارسالی هرگز نمی توانند به عقب برگردند. با این حال، او می تواند معامله دیگری از 5 بیت کوین را با باب انجام دهد، اما این بار با هزینه های معامله ای که به اندازه کافی بالا هستند که انگیزه ای برای ماینرها به حساب می آید. همانطور که معدنچیان معامله خود را در بلوک قرار داده است، همچنین معامله قبلی را بازنویسی می کند و آن را واژگون می کند.

در حالی که سیستم جایگزینی با توجه به هزینه برای معدنچیان سودآور است، برای کاربرانی که ممکن است این کار را نکنند، بسیار ناراحت کننده است. در حقیقت اگر حداقل هزینه های معامله ممکن را پرداخت می کنند در اینجا یک نمودار از زمان انتظار است که یک کاربر باید از آن عبور کند:

اگر مبلغی را که کمترین مبلغ معامله را پرداخت می کنید، پس از گذشت مدت زمانی معین از 13 دقیقه صبر کنید. برای رفع این ناراحتی، پیشنهاد شد که اندازه بلوک از 1 مگابایت تا 2 مگابایت افزایش یابد. همانطور که ساده به نظر می رسد این پیشنهاد، اجرای آن آسان نیست، و این باعث شده است بحث های متعددی با تیم 1مگابایت و 2 مگابایت شکل گیرد. همانطور که قبلا ذکر شد، ما می خواهیم موضع خنثی را در این بحث ها در نظر بگیریم و استدلال های هر دو طرف ارائه شود.

بحث در مورد افزایش اندازه بلوک

معدنچیان انگیزه خود را از دست خواهند داد زیرا هزینه های معامله ای کاهش می یابد

از آنجا که اندازه بلوک ها باعث افزایش معاملات خواهد شد به طور قابل توجهی هزینه های معامله نیز کاهش میابد. این ترس وجود دارد که ممکن است معدنچیان را نابود کند. اگر تعداد معدنچیان کاهش یابد، این امر باعث کاهش کل هش بیت کوین خواهد شد.

بعضی از اعضای جامعه نمی خواهند بیت کوین را برای معاملات روزمره منظم خود مورد استفاده قرار دهند. این افراد احساس می کنند که بیت کوین اهداف بالاتری را نسبت به صرفه جویی هر روزه خود دارند.

افزایش یک اندازه بلوک به ناچار باعث ایجاد یک فورک در سیستم می شود که دو بیت کوین موازی را ایجاد می کند و از این رو این جامعه در این فرایند تقسیم میشود. این ممکن است هماهنگی در جامعه را از بین ببرد.

 

از آنجا که اندازه شبکه افزایش خواهد یافت، مقدار قدرت پردازش مورد نیاز برای معدن نیز افزایش خواهد یافت. این کار تمام بخش های کوچک استخراج معادن را به عهده خواهد داشت و به طور انحصاری به بخش های بزرگ مقیاس می دهد. این به نوبه خود باعث افزایش تمرکز می شود که در برابر ماهیت بیت کوین قرار می گیرد.

افزایش اندازه بلوک به معنای افزایش معاملات در هر بلوک است که به نوبه خود باعث افزایش هزینه های معامله گران نیز می شود که معدنچی می تواند از استخراج معدن یک بلوک ایجاد کند.بیت کوین نیاز به رشد بیشتر و بیشتر برای “مرد عادی” در دسترس است. اگر اندازه بلوک تغییر نکند، احتمالا بسیار واقعی است که هزینه های معاملات بیشتر و بالاتر خواهد بود. هنگامی که این اتفاق می افتد، انسان معمولی هرگز قادر به استفاده از آن نخواهد بود و تنها به وسیله شرکت های ثروتمند و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. این هرگز هدف بیت کوین نبوده است.این تغییرات همه در یک زمان اتفاق نمی افتد، آنها به تدریج در طول زمان اتفاق می افتند. بزرگترین ترس هایی که مردم هنگام تغییر اندازه بلوک پیدا میکنند این است که در حالتی که خیلی چیزها را تحت تاثیر قرار می دهند، باعث ایجاد اختلال می شود. با این حال، افرادی که طرفدار “افزایش اندازه بلوک” هستند فکر می کنند که این یک ترس ناعادلانه است؛ زیرا بیشتر تغییرات در طی یک دوره زمانی مورد بررسی قرار می گیرد.پشتیبانی زیادی برای افزایش اندازه بلوک در حال حاضر وجود دارد و افرادی که با زمان مناسب نیستند ممکن است پشت سر بگذارند.

به منظور حل مسائل مربوط به مقیاس پذیری، دو پیشنهاد وجود دارد:

هارد فورک و سافت فورک ماین بیت کوین کش

 

با این حال، قبل از رفتن به هر یک از آنها، بیایید جهت درک بهتر به تفاوت اساسی بین هارد فورک و سافت فورک بپردازیم. فورک یک شرط است که با استفاده از آن وضعیت بلاک چین به زنجیرهایی که در آن یک بخش از یک دیدگاه متفاوت نسبت به سابقه معاملات متفاوت از بخش های مختلف شبکه است، متفاوت است. این اساسا فورک است، این تفاوت در دیدگاه دولت بلاک چین است.

سافت فورک چیست؟

هر زمان که قرار است زنجیره ای به شبکه اضافه شود دو راهکار برای انجام این کار وجود دارد:

فرض کنید شما در حال استفاده از MS اکسل 2005 هستید و می خواهید یک صفحه گسترده را که در MS Excel 2015 ساخته شده است را باز کنید، اما هنوز می توانید آن را باز کنید زیرا با MS Excel 2015 سازگار است. اما، با این حال یک تفاوت وجود دارد. تمام به روز رسانی هایی که می توانید در نسخه جدید تر لذت ببرید، در نسخه های قدیمی تر قابل دیدن نخواهند بود. گمان میرود که با بازخورد دوباره به اصطلاح MS Excel ما، یک ویژگی وجود دارد که اجازه می دهد تا GIF ها را در صفحه گسترده در نسخه 2015 قرار دهیم، شما این GIF ها را در نسخه 2005 مشاهده نخواهید کرد. بنابراین اساسا شما تمام متن را مشاهده خواهید کرد اما GIF را نخواهید دید.

فورک در ماین چیست؟

تفاوت اصلی بین هارد فورک و سافت فورک در این است که به عقب سازگار نیست. هنگامی که از آن استفاده می شود، هیچ مشکلی وجود ندارد. اگر شما به نسخه ارتقاء بلاک چین متصل نیستید، به هیچ یک از به روزرسانی های جدید نیز دسترسی ندارید و یا با کاربران سیستم جدید ارتباط برقرار کنید. درThink Playstation 3 و Playstation 4. شما نمیتوانید بازیهای PS3 را در PS4 را بازی کنید و نمیتوانید بازیهای PS4 را در PS3 بازی کنید.

آندریاس آنتونیوپولوس تفاوت بین چنگال سخت و نرم را اینگونه توصیف می کند:

اگر یک رستوران مخصوص گیاهخواران را انتخاب کنید که گوشت خوک خود را به منوی خود اضافه کنید، آن را به عنوان هاردفورک درنظر بگیرید. اگر آنها تصمیم به اضافه کردن گوشت به منوی خود هستند همه کسانی که گیاهخوار هستند هنوز می توانند سبزیجات بخورند، شما مجبور نیستید خوک را که برای خوردن وجود دارد انتخاب کنید.  هنوز می توانید گیاهخوار باشید تا بتوانید غذا بخورید و صیادان گوشت نیز می توانند گوشت بخورند، . با این حال، برای هر تغییر عمده ای که در بیت کوین اتفاق می افتد، سیستم باید به اجماع برسد. پس چگونه یک اقتصاد غیرمتمرکز به توافق میرسد؟

در حال حاضر دو راه حل بزرگ که به دست می آید عبارتند از:

1- ماینر فعال: اساسا تغییراتی است که توسط معدنچیان رای داده شده است.

2-  کاربر فعال: تغییراتی که توسط افراد با گره فعال برگزار می شود.قبل از هر چیز دیگر، باید آنچه را که از Segwit است درک کنیم.

segwit چیست؟

ما نمی خواهیم عمیقا به آنچه می خواهیم بپردازیم اما برای اینکه بدانیم که بیت کوین کش چه بود، مهم است که یک ایده از آن داشته باشیم. فقط برای تأیید آنچه که قبلا ذکر کردیم، ما در این بحث هیچ مشکلی نخواهیم داشت، ما فقط به شما در مورد آن آموزش خواهیم داد. هنگامی که شما دقیقا یک بلوک را بررسی می کنید، این همان چیزی است که به نظر می رسد:

 

امضای دیجیتال در بیت کوین کش

امضای دیجیتال بسیار مهم است، زیرا این چیزی است که تأیید میکند که آیا فرستنده واقعا مبلغ مورد نیاز برای انجام معامله را دارد یا خیر. همانطور که در نمودار بالا دیده می شود، بخشی از داده ها ورودی است. در حال حاضر همه اطلاعات بسیار مهم است و مشکل بزرگ نیز با آن وجود دارد. این فضای بسیار زیادی را طی می کند. با توجه به اندازه 1 میلی متر بلوک فضایی که در حال حاضر در دسترس است محدود است. در حقیقت، امضای دیجیتال تقریبا 65٪ از فضای گرفته شده توسط تراکنش را ثبت می کند!

دکتر پیتر ویل یک راه حل برای این مسئله پیدا کرده است، او آن را Segregated Witness به نام Segwit می نامد. این همان چیزی است که وقتی segwit فعال می شود اتفاق می افتد، تمام جزئیات فرستنده و گیرنده درون بلوک اصلی قرار می گیرند، با این حال، امضاها به یک بلوک جدید به نام “Block Extended” وارد می شوند.

با این قابلیت فضای بیشتری در بلوک برای معاملات بیشتر ایجاد میشود.. در حال حاضر که شما یک درک ساده از segwit دارید اجازه دهید به مزایا و معایب آن بپردازیم.

مزایای segwit

مقدار معاملاتی که یک بلوک می تواند را افزایش میدهد.هزینه های معامله را کاهش می دهداندازه هر معامله را کاهش می دهد.اکنون معاملات می تواند سریع تر تایید شود، زیرا زمان انتظار کاهش می یابد.در مقیاس پذیری بیت کوین کمک می کند.از آنجا که تعداد تراکنش ها در هر بلوک افزایش می یابد، ممکن است کل هزینه های کلی که یک معدنچی ممکن است جمع آوری کند را افزایش دهد.

معایب segwit

معدنچیان در حال حاضر هزینه های معامله کمتر را برای هر معامله شخصی دریافت می کنند.

پیاده سازی فرایندی پیچیده است و تمام کیف پول ها باید خود را به صورت جداگانه اجرا کنند. شانس زیادی وجود دارد که آنها ممکن است اولین بار آن را دریافت نکنند. این امر به طور قابل توجهی استفاده از منابع را افزایش می دهد، زیرا ظرفیت، تراکنش و پهنای باند افزایش می یابد.

هنگامی که توسعه دهندگان SegWit را ایجاد کردند، یک بند ویژه به آن اضافه کردند. این تنها زمانی می تواند فعال شود که 95٪ از معدنچیان تایید کنند. پس از آن، این یک تغییر بزرگ در سیستم است. با این حال، این باعث اختلال در سیستم شد. اکثر معدنچیان نمی خواهند فعال شوند. آنها می ترسند که از زمانی که فضای بلوک در دسترس افزایش می یابد، هزینه های معامله ای که می توانند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. در نتیجه،  آنها sewit متوقف میشود که به نوبه خود باعث خشم کاربران و شرکت های تجاری است که به شدت می خواهد segwit فعال شود.

BIP 148 چیست؟

نرم افزار BIP 148  برای کاربرانی فعال است که توسط کاربر فعال شده است. آنچه که بیان می شود این است که تمام گره های کامل در شبکه بیت کوین  بلوک هایی را ایجاد می کنند که بدون آن در آن ایجاد شده اند. امید است که با تشویق بیشتر معدنچیان برای رفتن به طرف BIP 148، در نهایت حد آستانه 95٪ عبور می کند و segwit فعال خواهد شد. ترس های قانونی در مورد وقوع زنجیره تقسیم وجود دارد، اما اگر 51 درصد معدنچیان به سمت BIP 148 برسند، می توانند به راحتی از آن اجتناب کنند. از طرف دیگر بیش از نیمی از معدنچیان ، نابودی زنجیره ایده آل، یعنی زنجیره اصلی را به میزان قابل توجهی کاهش خواهند داد.

با نظارت بازی، معدنچیان مجبور خواهند شد که با تعداد نفرات زیادی به سمت یکدیگر بروند. این یک نگرانی جدی بود. اگر گذار به درستی انجام نشود چه اتفاقی می افتد و اگر یک زنجیره مشروع ایجاد کند، چه می شود؟ این امر می تواند فاجعه را تکرار کند و این مسئله دقیق مطرح شده توسط شرکت بیت مین معدن است. بنابراین، به عنوان یک طرح احتمالی برای BIP 148، بیت مین یک UAHF را به عنوان یک کاربر سخت افزاری فعال عرضه کرد.

UAHF چیست؟

User Activated Hard Fork پیشنهاداتی از بیت مین است که امکان ساخت یک فرم کاملا جدید بیت کوین و بلوک با ابعاد بزرگتر را فراهم می کند. از آنجا که این یک هارد فورک است، زنجیره با بقیه بلوک های بیت کوین عقبی سازگار نیست . بزرگترین دلیل آن این است که به نظر می رسد هارد فورک نیاز به اکثریت قدرت hashpower را اجرا می کند. همه گره هایی که این تغییرات را به عهده می گیرند، به طور خودکار از شبکه بلاک چین پشتیبانی می کند. در عین حال، بسیاری از مردم آن را هک می دانستند.

بیت کوین کش چیست؟

وب سایت پروژه بیت کوین کش آن را اینگونه تعریف می کند: “بیت کوین کش یک پول الکترونیکی در اینترنت است که کاملا تمرکززدایی شده است.  هیچ بانک مرکزی و هیچ شخص ثالثی مورد اعتماد برای این کار نیست. آیا تاکید بر کلمات “پول نقد الکترونیک peer to peer” را متوجه شدید؟ این کار با طراحی انجام می شود، زیرا انگیزه اصلی بیت کوین کش تنها به انجام معاملات بیشتر بستگی دارد، همانطور که جیمی آهنگ در مقاله متوسط ​​خود اشاره می کند. بیت کوین کش( (BCH) بسیار شبیه بیت کوین است اما دارای تفاوت های بسیار قابل توجه است:

اندازه بلوک 8 مگابایت است.

این ویژگی به معنای”جایگزینی با هزینه” نیست.

قابلیت ارسال و پاک کردن را دارد. این راه را برای تنظیم مشکلات سخت افزاری سریع تر از بازه ی تنظیم سخت افزاری بلوک 2016 که در بیت کوین وجود دارد، ارائه می دهد.از آنجا که بیت کوین کش نتیجه سختی است، هر کسی که دارای بیت کوین کش است به مقدار مساوی سکه ها را در بیت کوین کش مقرر کرد که بیت کوین ( BTC )خود را در مبادلات نداشتند و در زمان سختی آن را در اختیار دارند. بنابراین اکنون با استفاده از ویژگی های جالب بیت کوین کش آشنا میشوید.

چگونه بیت کوین کش مانع از حمله مجدد می شود؟

یکی از بهترین ویژگی های بیت کوین کش این است که چگونه یکی از بزرگترین مشکلاتی را که هر نوع رمزنگاری می تواند پس از انفجار و بازی حمله کند، دور میزند.

بازی حمله چیست؟

حمله بازیابی انتقال اطلاعات است که به صورت مخرب تکرار شده یا به تأخیر می اندازد. در بلاک چین، یک تراکنش در یک بلوک زنجیره ای اتفاق می افتد و آن را به صورت مخرب در یک بلوک دیگر تکرار می کند. به عنوان مثال آلیس 5 بار بیت کوین ( BTC ) را به باب می فرستد و تحت یک حمله مجدد او 5 بیت کوین کش( (BCH)  را نیز ارسال خواهد کرد، هرچند که او هرگز این کار را انجام نداده است.

بنابراین، چگونه بیت کوین کش از حملات بازاریابی جلوگیری می کند؟ (اطلاعات گرفته شده از پاسخ آندره چو)

با استفاده از الگوریتم هش دوباره تعریف شده. این الگوریتم هش تنها زمانی استفاده می شود که پرچم هش دارای 6 بیت  است. این تراکنش ها در زنجیره non-UAHF نامعتبر است، زیرا الگوریتم هش مختلف باعث تراکنش نامعتبر خواهد شد.با استفاده از خروجی OP_RETURN که رشته “بیت کوین: سیستم پول نقد الکترونیک همکار به همکار” را به عنوان داده داده است. هر معامله ای که حاوی این رشته است، توسط گره های بیت کوین کش نامعتبر است تا بلوک 530،000. اساسا قبل از این بلوک می توانید سکه های خود را با انجام معاملات در زنجیره non-UAHF با خروجی OP_RETURN تقسیم کنید، و سپس در زنجیره UAHF در مرحله دوم معامله کنید.

چگونه بیت کوین کش جذب معدنچیان می شود؟

هر نوع رمزنگاری معکوس به شدت به معدنچیان خود بستگی دارد تا به راحتی اجرا شود. اخیرا، بیت کوین کش بسیاری از معدنچیان را جذب کرده است که به میزان قابل توجهی بهبود یافته است.  بیت کوین کش دارای یک مجموعه قواعدی است تا مشکل خود را کاهش می دهد. قبل از اینکه شاهد قاعده باشیم، مهم است بدانیم که چه مدت زمان گذشته (MTP) است. این میانگین از 11 بلوک گذشته است که در بلاک چین استخراج شده است. اساسا، آخرین 11 بلوک را یکی پس از دیگری قرار می دهیم و زمانی که بلوک میانی استخراج می شود، متوسط ​​زمان گذشته از مجموعه است. MTP به ما کمک می کند زمان تعیین بلوک های آینده را نیز مشخص کنیم. در اینجا یک نمودار MTP از بلوک های مختلف است:

بنابراین، این یک قانون برای تعدیل دشواری در بیت کوین کش است: اگر متوسط ​​زمان گذشته بلوک کنونی و متوسط ​​زمان گذشته 6 بلوک قبل از آن بیشتر از 12 ساعت باشد، 20%مشکل کاهش می یابد، یعنی استخراج به میزان 20٪ برای پیدا کردن بلوک های جدیدتر آسان تر میشود. به عنوان مثال فاصله زمانی 13 ساعته بین بلوک های 478570 و 478571 که معدنچیان این کار را انجام داده اند تا بلوک ها را ساده تر کنند.

یکی دیگر از موارد قابل توجه و جالب این است که چگونه و در چه زمانی نرخ دشواری می تواند در ارزهای دیجیتال تنظیم شود. این یک نمودار است که میزان مشکل BCH را ردیابی می کند:

 

میزان دشواری بر اساس مقدار معدنچیان در سیستم تنظیم می شود. اگر معدنچیان کمتری وجود داشته باشد، سرعت سختی کاهش می یابد، زیرا قدرت کلی سیستم کاهش می یابد. وقتی پول نقد بیتکوین برای اولین بار شروع شد، به سختی تلاش می کرد تا معدنچیان را استخراج کند، در نتیجه مشکلش به شدت کاهش یافت. این به نوبه خود بسیاری از معدنچیان را جذب کرد که این فرصت را بسیار سودآور دانستند. این موجب شد تا معدنچیان از بیت کوین ( BTC )  خارج شوند تا قدرت بچینگ بیت کوین ( BTC )  به نصف کاهش یابد و زمان معامله و افزایش هزینه ها کاهش یابد. گزارش های مربوط به رسانه های اجتماعی بیان داشتند که معامله بیت کوین ( BTC )  ساعت ها و حتی روزهای به طول می انجامد.

در اینجا نموداری است که کاهش میزان هش بیت کوین ( BTC )  را نشان می دهد:

 

هش های در استخراج ارز دیجیتال

در حال حاضر، در جامعه بیت کوین کش جنگی رخ داده است. این جنگ به نام “جنگ هش” خوانده شده است و ممکن است تنها به صورت دستی کل بازار را به فروش برساند.

جنگ هش اساسا یک جنگ داخلی بین دو جناح رقیب در جامعه بیت کوین کش است:

Bitcoin ABC: Bitcoin Adjustable Blocksize Cap این اردوگاه است که به رهبری راجر ور و Bitmain Jihan Wu است.

بیت کوین SV: چشم انداز بیت کوین  ساتوشی توسط کریگ رایت (که ادعا می شود Satoshi Nakamoto) و میلیاردر Calvin Ayre، صاحب بزرگترین استخر بیت کوین، CoinGeek رهبری می شود.در ماه نوامبر سال 2018، بیت کوین کش از طریق هارد فورک به بیت کوین کش ABC و بیتکوین کش SV تقسیم شد.

هر دوی این زنجیره ها از قدرت موجود برای استفاده از طولانی ترین زنجیره و کارآمد ترین زنجیره جهت تبدیل به غالب زنجیره بیت کوین کش استفاده می کنند.

سوالی که در اینجا مطرح میشود این است چرا جنگ هش اتفاق می افتد؟ چرا راجر وار و کریگ رایت در جنگ با یکدیگر هستند؟ خوب، دو دلیل وجود دارد:

· اندازه بلوک

تغییرات اسکریپت بیت کوین

بیت کوین ABC می خواهد یک محدودیت حدود 32 مگابیت در ثانیه داشته باشد در حالی که بیت کوین SV می خواهد محدودیت بلوک 128 مگابایت داشتهباشد، یعنی تقریبا 4 برابر اندازه بلوک بیت کوین ABC. تغییرات در اسکریپتهمانطور که قبلا می دانید، معاملات بیت کوین با استفاده از «اسکریپت» کد گذاری می شوند. ما یک راهنمای دقیق دو طرفه داریم که به شما در درک نحوه کارکرد اسکریپت کمک می کند. یک چیز که شما باید در اینجا بخاطر داشته باشید، اسکریپت یک زبان هدفمند ساده و غیر متنوع است که بسیار کاربردی نیست، زبان تورینگ کامل مانند ثبات است که برای ایجاد قراردادهای هوشمند استفاده می شود. تنها هدف اسکریپت این است که فرم را برای معاملات بیت کوین ارائه دهد.

در ماه اوت سال 2018 بیت کوین ABC دو کد جدید را در اسکریپت Cash بیت کوین کش معرفی کرد. این کد ها عبارتند از:

 

این اپلیکیشنها اساسا قابلیت «قراردادن هوشمندانه» را به بیت کوین کش با اجازه دادن به معاملات برای بررسی و تایید امضا بر روی یک پیام خارجی که از یک منبع داده معتبر خارجی یا اوراکل ارائه شده است، به ارمغان آورده است. این تغییر برای purists بیت کوین قابل قبول نیست. به گفته آنها، این اپلیکیشن ها و قابلیت ها هرگز بخشی از دیدگاه اصلی ساتوشی ناکاموتو نبودند. آنها می خواستند با بیت کوین کش که به طرح اصلی نزدیک بوداجرا کنند که بیت کوین SV متولد شد. بیت کوین SV قصد ندارد از این موارد جدید استفاده کند. در حقیقت، از دو اپلیکیشن اصلی( Satoshi (OP_LSHIFT و  OP_RSHIFT) که در نسخه جدید بیت کوین کش غیرفعال شده است، استفاده خواهد شد.

طرف زشت جنگ هش ما سعی خواهیم کرد موضع بسیار خنثی در اینجا داشته باشیم، اما ما باید در مورد اینکه این جنگ چگونه زشت است، گزارش شده است. بیش از بیت کوین ABC در مقابل بیت کوین SV، راجر “The Bitcoin ” در مقابل کریگ ” Satoshi” رایت است. نام و نام خانوادگی فراخواننده و منفی از هر دو طرف وجود دارد. در حقیقت، برخی از استدلال ها نسبت به سبک های پرشور و پرشده در سطح بالا متفاوت نیستند. این یکی از بالای دسته دسته است:

چه کسی برنده جنگ است؟بیایید به هر دو اردوگاه نگاه کنیم و ببینید که چه کسی برنده جنگ هش است. تمام نمودار ها از coin.dance گرفته شده اند. هش از آنجایی که این نبرد در مورد هش ریت است، ما نیز ممکن است بررسی کنیم که چه کسی بهترین کار را در این زمینه انجام می دهد:

به نظر می رسد بیت کوین ABC در ابتدا بیشتر از بیت کوین SV استفاده کرده است. بعضی از موارد وجود دارد که بیت کوین SV توانست بیت کوین ABC را غارت کند، اما بیشترین مقدار، بیت کوین ABC از پیشاهنگی عالی برخوردار بود . تا تاریخ 3 دسامبر 2018. پس از آن، به نظر می رسد بیت کوین ABC از رکود بزرگ خود در اوج رنج می برد در حالی که برای بیت کوین SV به نظر می رسد کمی بالا قرار گرفته است.

2 طول زنجیره یک روز پس از فورک، 16 نوامبر 2018، بیت کوین کش ABC  با 50 بلوک پیش رفت. ABC به نظر می رسد که قدرت کلی POW را بهتر از SV داشته باشد.

بیایید نگاه کنیم که چگونه بسیاری از گره ها در بیت کوین کش ABC در مقایسه با بیت کوین کش SV هستند.

بیت کوین ABC در حال حاضر دارای 1028 نود است. تعداد گره پس از به اوج رسیدن در 16 اوت 2018 کاهش یافته است.   اکنون، بیایید نگاه کنیم به نود های بیت کوین SV.

بیت کوین SV در مجموع 542 گره دارد. تعداد کل گره ها از 15 نوامبر 2018 به طور چشمگیری افزایش یافته است، بجای بیت کوین کش، هارد فورک آن بیت کوین SV. پس از رسیدن به اوج، تعداد گره ها کاملا سازگار است.

تصویب انجمن

بیایید نگاه کنیم که کدام پروژه تصدیق بیشتری از شرکت ها و جامعه دارد.

با توجه به سکه، 81/71 درصد از جامعه از بیت کوین ABC پشتیبانی می کنند در حالی که بیت کوین SV دارای 44.9 درصد از پشتیبانی است. BTC Hashrate vs ABC + SV  اجازه دهید به تصویر بزرگ نگاه کنیم و ببینیم که چطور بیت کوین ( BTC )   نسبت به ABC و SV ترکیب شده است.

همانطور که می بینید، BTC به مراتب بیشتر از هر کدام از آنها ترکیب شده است. آینده بیت کوین کش چیست؟

آنچه که ما در اینجا داریم یک آزمایش بسیار جالب است که به ما درس های فراوانی می دهد که به جلو حرکت می کنیم. در عین حال، اندازه بلوک 8 مگابایتی قطعا یک جنبه بسیار جذاب است و همچنان دیده می شود که چگونه در طولانی مدت معدنچیان را تحت تاثیر قرار می دهد. با این حال، جنگ هش یک موقعیت بسیار جذاب را باز کرده است. با تعداد زیادی از بیت کوین هایی که از آنجا خارج می شود، ممکن است ارزش بیت کوین حتی بیشتر شود. سقوط بازار فعلی تا حد زیادی به این جنگ اختصاص داده شده است. بخش غم انگیز این است که جنگ هش واقعا زشت است. بیایید امیدوار باشیم که از این ناامید شویم.نتیجه این هارد فورک بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه داد و با ارتقاء بیت کوین کش شروع به کار کرد.

در بیت کوین کش هزینه های معاملات پایین هستند، زمان معاملات سریع و مهمتر از همه، بیت کوین کش در جامعه طی چشم انداز اصلی بیت کوین به عنوان پول نقد در جهان است. اردوگاه های بیت کوین کش( BCH ) و بیت کوین( BTC )مسیرهای جداگانه خود را طی کرده اند. بیت کوین کش، همان بیت کوین است؟

امروزه اکثر رسانه ها و مبادلات به (Bitcoin Core (BTC  اشاره می کنند، هنگامی که می گویند بیت کوین از طریق کانال های بحث بیت کوین کنترلگر خوبی است  یک چیز روشن است که روحیه اصلی، هیجان و ایده انقلابی برای پول نقد دیجیتال برای جهان زنده با بیت کوین کش است. قبل از اینکه نظرات خود را در مورد این موضوع، قبل از مطالعه بیشتر، خواندن و تحقیق بیشتر توصیه می کنیم. سعی کنید از استدلال های هر دو طرف درک کنید، به طور انتقادی فکر کنید و نتیجه گیری های خود را به دست آورید.

ما اعتقاد داریم که پول نقد الکترونیک همکار به یک ابزار مفید برای آزادی اقتصادی است و می دانیم بیت کوین کش به ما در آنجا کمک خواهد کرد.

چه اتفاقی افتاده؟

ما امیدواریم که این اطلاعات به شما درک دقیق تر از بیت کوین کش بدهد، این دیدگاه ماست. ما شما را تشویق می کنیم که بیشتر آن را مطالعه کنید، به شواهد و موارد استفاده نگاه کنید و آن را امتحان کنید!

در زیر برخی منابع عالی برای کسب اطلاعات بیشتردر مورد بیت کوین کش به شما معرفی میکنیم.

Bitcoincash.orgاطلاعات بسیار جالب برای خرید، استفاده و قبول بیت کوین کش

Bitcoincashers.orgیک منبع عالی برای اطلاعات کلی بیت کوین کش

بیت کوین کش در Purse.ioیاد بگیرید چگونه از بیت کوین کش استفاده کنید.

قبول بیت کوین کش و شروع به پذیرش بیت کوین کش در کسب و کار خود آسان است، و مزایای متعددی از انجام این کار وجود دارد.هزینه شبکه برای معامله بیت کوین کش کمتر از یک پنی است.بر خلاف کارت های اعتباری، هرگز فواصل اتوماتیک، بازپرداخت و یا اتهامات جعلی وجود ندارد.

 

با پذیرش بیت کوین کش، بازرگانان می توانند لیست های رایگان در دایرکتوری های وب سایت و برنامه کسب کنند. برای شروع پرداخت قبض های بیت کوین کش ( BCH) به سادگی دانلود کنید و از کیف پول دیجیتال استفاده کنید. یا میتوانید از یک راه حل شخص ثالث برای ساده کردن روند و ارائه ویژگیهای مفیدی مثل تبدیل خودکار، بیت کوین کش ( BCH) به مبادلات فیات و کارتهای اعتباری استفاده کنید. ما Bitpay را توصیه می کنیم.

 

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک سیستم پول نقد الکترونیک به حساب می آید که به هیچ یک از مقامات مرکزی نظیر دولت یا موسسه مالی متکی نیست. تمام معاملات در یک لایۀ عمومی جهانی ثبت می شوند که بلوک چین نامیده می شود. بیت کوین برای اولین بار در یک مقاله سفید نوشته شده توسط یک فرد ناشناس که در سال 2008 با نام ساتوشی ناکاموتو نامگذاری شده بود، توضیح داده شد.

 

ویژگی های کلیدی بیت کوین

تقسیم بندی شده

هیچ کس کنترل یا مالک بیت کوین نیست. معاملات را نمی توان تغییر یا سانسور کرد.

تامین ثابت

تنها به تعداد 21 ميليون عدد از آن وجود دارد و تورم به روی آن هیچ اثری ندارد که همین مساله باعث ناخرسندی ارزهای فیات مانند دلار، یورو و.. شده است.

هزینه های پایین

اصل مهم بیت کوین بر پایه توانایی انجام معاملات قابل اعتماد، سریع و مقرون به صرفه است.

منبع باز

بیت کوین یک پروژه نرم افزاری منبع باز است، بنابراین هر کسی می تواند کدهای آن را بررسی و تغییر دهد. بحث در مورد بهترین تغییرات و پیاده سازی کد ها همیشه اتفاق می افتد و کلید آن اکوسیستم سالم و غیرمتمرکز است.

رو به رشد

در طول سالها بیت کوین به یک پدیده جهانی تبدیل شده است. همانطور که بیت کوین محبوبیت خود را هر روز افزایش میدهد جامعه بیت کوین نیاز به حل مسئله به صورت عمیق و مرحله به مرحله دارد. مشکل این بود که بیشتر مردمی که از این شبکه استفاده می کردند، اندازه محدودی از بلوک های 1MB در بلاک چین شروع به پر شدن کرد که منجر به معاملات کمتر و قابل اعتماد با هزینه های معاملاتی بسیار بالایی می شود که باعث تضعیف استفاده از کل سیستم می شود.

حرکت رو  به جلو

این مسئله منجر به اختلاف در جامعه بیت کوین شد که به عنوان بهترین راه حل برای حل این مسئله مقیاس نیز پذیرفته شد.یک گروه کوچک اما واضح احساس نیاز به حفظ اندازه بلوک 1MB و کار بر روی لایه های حل و فصل بدون زنجیره کردند که هنوز اکنون در حال توسعه هستند. آنها می خواستند بیت کوین را از پول نقد الکترونیکی به یک لایه انبار جمع آوری کنند. این گروه عمدتا از توسعه دهندگان شرکت Blockstream تشکیل میشدند.

در طول این زمان ، این گروه همچنین در سانسور گسترده در کانال های بحث بزرگ بیت کوین، شرکت میکردند . طرف دیگر می خواست اندازه بلوک را افزایش دهد، به این ترتیب تراکنش های بیشتر در هر بلوک امکان پذیر بود. این مهم، ارتقاء بر روی زنجیره معاملات را پایدار و کم هزینه نگه می دارد، زیرا بلوک ها دیگر کامل نخواهند شد. متاسفانه این استدلال متضاد با سانسور و تبلیغ غیر منطقی روبه روبود و بیت کوین در حال تبدیل شدن به عنوان یک پول نقد  قابل استفاده بود.

هارد فورک

در 1 آگوست 2017، توسعه دهندگان بیت کوین-ABC یک فورک بیت کوین را برای افزایش اندازه بلوک آغاز کردند. این زنجیره جدید دارای MB  8 بلوک بود و بیت کوین کش نام گرفت.

آینده روشن

بیت کوین کش دارای چندین تیم مستقل از توسعه دهندگان ارائه برنامه های کاربردی نرم افزاری است. این تیم ها در حال حاضر نوآوری های بزرگ و ارتقاء بیت کوین کش توسعه غیرمتمرکز برای رسیدن به بهترین پول در جهان را سرلوحه خود قرار داده اند. همچنین بیت کوین کش منجر به حملات سیاسی و اجتماعی در توسعه پروتکل ها می شود.

از زمان انقضا در سال 2017، توسعه دهندگان بیت کوین کش در حال حاضر Blockize را به 32MB  بلوک ارتقا داده اند. بسیاری از پروژه های جدید و هیجان انگیز از شبکه بیت کوین کش استفاده می کنند. با یک نقشه راه قوی، توسعه دهندگان با استعداد، چشم اندازی روشنی را با بیت کوین کش در نظر گرفته اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *