امنیت داده های شخصی و عمومی مخصوصا داده هایی که به صورت آنلاین ذخیره و پردازش میشوند یکی از مهمترین دغدقه های دنیای امروز است.
تکنولوژی بلاک چین به صورت کامل میتواند این نگرانی و دغدقه را تغییر دهد.
ما هرروز بسیاری از اطلاعاتی که بدست می آوریم از طریق سرویس دهنده ها و  سیستم عامل ها و برنامه هایی است که هرروز استفاده میکنیم و متقابلا هرروز آگاهانه یا غیرآگاهانه اطلاعات شخصی بسیاری را نیز در اختیار این سیستم عامل ها و برنامه ها و یا فضاهای ذخیره سازی قرار میدهیم.

و بسیاری از ما نیز هنوز از ترکیب هایی ضعیف جهت نام های کاربری و رمزها استفاده میکنیم و بیش از نیمی از ما میپذیریم تا همان نام کاربری یا رمز را برای تمام ورودی ها در نظر بگیریم.

آیا بلاک چین امن است؟

بله بلاک چین کاملا امن است.
بلاک چین بوسیله یک رمزنگاری قدرتمند به افراد مالکیت یک آدرس و رمزنگاری مرتبط به آن که ترکیبی از کلیدهای عمومی و خصوصی و ترتیبی تصادفی از اعداد و حروف و نمادهاست میدهد.
این مساله دزدیدن هویت کاربران را غیر ممکن میکند زیرا آدرس مذکور هیچ ارتباطی با هویت کاربران ندارد.
همچنین کلیدهای خصوصی نیز به دلیل طولانی تر بودن امنیت را بیشتر تضمین میکنند.
به این ترتیب بلاک چین سطح بالاتری از امنیت را برای شما فراهم می آورد زیرا نیازهایی مثل رمز تعیین رمز عبور ضعیف و یا راه های سرقت اطللاعات و یا هویت شما را از بین میبرد.
همچنین خطراتی مثل هک شدن نیز در شبکه بلاک چین بسیار نادر و تقریبا غیرممکن است.
همچنین بسیاری از شرکت ها نیز اقدام به جمع آوری اطلاعاتی خاص از کاربران خود میکنند که بلاک چین با توجه به ساختار خاص خود این امکان را از شرکت ها میگیرد.

همچنین شرکت ها در صورتی که مقابل اقداماتی همچون هک قرار گیرند اطلاعات مربوط به کاربران و مشتریان خود را نیز از دست میدهند.
با داشتن یک فهرست اطلاعاتی که در سراسر یک شبکه پی2 پی توزیع شده است بلاک چین امنیت داده ها را بدون اشتن حتی یک نقطه شکست تضمین میکند.
این مساله به سادگی میتواند نمایانگر این باشد که برای سرقت و یا تغییر کمی اطلاعات فرد خاطی باید به تعداد بی شماری دستگاه حمله کند.

این تمرکز زدایی تضمین میکند که حتی اگر یک دستگاه و یا زنجیره شکست بخورد اطلاعت در سایر دستگاه ها و زنجیره ها امنیت خود را حفظ میکنند.
در واقع دو چیز سبب می‌شوند این سامانه به لحاظ نظری غیرقابل‌دستکاری باشد: یکی اثرانگشت رمزنگاری شده‌ی منحصربه‌فرد برای هر بلاک و دیگری پروتکل اجماع که طی آن گره‌ها در شبکه روی یک تاریخچه‌ی به اشتراک گذاشته‌شده توافق می‌کنند.

اگر نسخه‌های بلاک چین روی یک شبکه توزیع شده بسیار بزرگ و گسترده از گره‌ها نگهداری شوند، دیگر نقطه‌ضعفی برای حمله وجود نخواهد داشت. همچنین اگر کسی بخواهد توان محاسباتی کافی برای تخریب این شبکه به‌دست آورد این امکان به آسانی برای او فراهم نخواهد بود. اما سیرر و همکارانش به‌تازگی به این نتیجه رسیده‌اند که نه بیت کوین و نه اتریوم آن‌طور که شما فکر می‌کنید غیرمتمرکز نیستند. آنها دریافتند چهار ماینر برتر بیت کوین هر هفته ۵۳% از ظرفیت متوسط استخراج سامانه را در اختیار دارند. در یک مقیاس مشابه، سه ماینر اتریوم ۶۱% از این مقدار را در اختیار دارند.

نکته‌ی دیگر درباره‌ی بلاک چین‌ها این است که برای ملحق‌شدن نیاز به مجوز دارند.
شرکت فناوری اطلاعات و داده پردازی پرسین با توجه به اینکه به صورت تخصصی در مبحث بلاک چین فعالیت میکند این امکان را برای کاربران و مشتریان خود فراهم آورده تا از امنیت سرویس های خود مبتنی بر شبکه بلاک چین استفاده و اطمینان حال نمایند.

پرسین با استفاده از جدیدترین فناوری های روز دنیا و در اختیار داشتن تیمی مجرب از متخصصان اقدام به طراحی و پشتیبانی سرویس های مختلف از جمله سرویس های مبتنی بر وب و یا اپلیکیشن ها بر بستر بلاک چین میکند و با توجه به امنیت این شبکه خدماتی بسیار مطلوب را در این ارائه میدهد.

امنیت برای افراد و یا شرکت ها برای استفاده از وب یا ذخیره اطلاعات از اهمیت خاصی برخوردار است و شرکت فناوری اطلاعات و داده پردازی پرسین توانسته با معیار های روز دنیا این امنیت را برای شما فراهم آورد.
شما میتوانید برای تامین امنیت اطلاعات خود و سرویس ها و یا طراحی و پیاده سازی وب سرویس ها و اپلیکیشن ها با کارشناسان پرسین در این زمینه مشاوره کنید