آذری جهرمی: برای استخراج کنندگان بیت کوین پروانه قانونی صادر شود

آذری جهرمی: برای استخراج کنندگان بیت کوین پروانه قانونی صادر شود

وزیر ارتباطات طی نشست با خبرنگاران اعلام کرد دولت به فکر صدور مجوز قانونی و تصویب قوانین مربوط به استخراج‌کنندگان رمز ارزی است. امکان دسترسی به برق ارزان سبب شده است که ایران به بهشت استخراج کنندگان ارزهای دیجیتالی تبدیل شود.

 

محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات ایران روز جمعه ۱۴ تیر (۵ ژوئیه) اعلام کرد:

استخراج رمز ارزی امروزه “پدیده ای رایج در دنیا” است و ایران کشوری جذاب برای استخراج کنندگان ارز دیجیتالی است.

استخراج کنندگان بیت کوین

به گفته آذری جهرمی ، وزارت نیرو برآورد کرده است که:

۷۰۰ مگاوات برق کشور در حال حاضر برای استخراج رمز ارز استفاده می‌شود.

وزیر ارتباطات تائید کرد:

باوجود ممنوعیت واردات تجهیزات حجم زیادی از دستگاه‌ها وارد کشور شده است و بسیاری از این تجهیزات حتی در مراکز دولتی و غیر دولتی استفاده شده است.

به نوشته برخی از رسانه‌های کشور حتی در برخی از مساجد و واحدهای دولتی هم عده‌ای سرگرم استخراج ارز دیجیتالی هستند.

به گفته آذری جهرمی قیمت برق در ایران ارزان‌تر از قیمت جهانی است و هزینه هر کیلووات ساعت برق صنعتی در برخی از کشورهای اروپایی ۲۰ سنت است و در ایران به نصف این نرخ می‌رسد.

به گفته آذری جهرمی هزینه تمام شده برق مصرفی در ایران به دلیل برخورداری کشور از منابع گازی تقریبا به صورت رایگان در اختیار تولید برق قرار می‌گیرد.

وزیر ارتباطات تاکید کرده است که برق ایران برای کسانی که به دنبال استخراج رمز ارز هستند بسیار جذاب است ولی نباید با نرخ مصرف خانگی استخراج رمز ارز کرد و “پول کلانی را هم به جیب بزنند”.

قانونی شدن تولید ارز دیجیتالی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که دولت به فکر سیاستگذاری و تدوین مقررات است و قرار است که مکان‌هایی را در کشور در نزدیکی نیروگاه‌ها برای این کار در نظر خواهد گرفت.

آذری جهرمی تاکید کرد که به فعالان رمز ارزی پروانه فعالیت قانونی داده شود و امتیازاتی برای آنها در نظر گرفته شود تا آنها بتواند فعالیتشان را به صورت قانونی انجام دهند.

اخیرا رسانه‌های ایران گزارش دادند که میزان تولید بیت‌کوین در سال جاری در قیاس با سال پیش از آن از رشدی ۲۰۰ درصدی برخوردار بوده است.

دو مرکز استخراج بیت‌کوین در یزد توسط مسئولان کشف و پلمب شده است. این دو مرکز برای استفاده از برق ارزان دو واحد کارخانه را برای تولید بیت‌کوین در نظر گرفته بودند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *